Certus forums 2017

11 Oktobris, 2017 Informācija medijiem

Ikgadējā Certus forumā spriedīs par ekonomikas attīstības stratēģiskajiem virzieniem

Piektdien, 13.oktobrī Mālpilī notiks ikgadējs domnīcas Certus forums. Šogad tajā spriedīs par ekonomikas attīstības stratēģiskajiem virzieniem.

“Noteikt valsts stratēģiskas attīstības priorītes – tas ir liels izaicinājums, un, visticamāk, arī strīdu ābols. Nacionālais Attīstības Plāns (NAP) ar apstrādes rūpniecību kā prioritāti – bija viens no mēģinājumiem”, norāda domnīcas Certus vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Izvirzot prioritātes, ir jāievēro trīs pamatprincipi: risku diversifikācija; risku līdzsvarošana, izvēloties gan  tradicionālās, valstij jau sen raksturīgās nozares, gan jaunās un strauji attīstošās; un reģionālo un Rīgas interešu līdzsvarošana.

“Ir loģiski turpināt darbu pie jau sen iesāktā, vienlaicīgi saprotot, ka izrāviens tradicionālajās nozarēs visticamāk nenotiks. Izrāviens var notikt samērā jaunajās nozarēs, bet var arī nenotikt. Jaunajiem virzieniem parasti piemīt lielāks potenciāls, bet arī ir augstāks risks”, atzīmē Vj.Dombrovskis.

Vadoties pēc šiem principiem un, balstoties dažādu nozaru analīzē, Certus saskata sešus prioritāros stratēģiskās attīstības virzienus: bioekonomika; apstrādes rūpniecība; tranzīts; IKT; Rīga – savienotājpilsēta (Gateway City); veselības pakalpojumu eksports.

“Mēs saprotam, ka diskusijas par prioritātēm prasīs laiku un var tikt lauzti daudzi šķēpi, taču prioritātes ir jānosaka. Šā gada Certus forums būs sākums šim sarežģītajam kopīgajam darbam”, apspriežot attīstības virzienu iespējās, izaicinājumus un mērķus, rezumē Certus vadītajs.

Certus foruma ietvaros augsta līmeņa diskusijā šogad piedalīsies Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Foruma otrajā paneļa diskusijā piedalīsies Filipe Rodžī (Philippe Rogge), “Microsoft” Centrālaustrumeiropas prezidents, Janne Ēmans (Janne Öhman), “Siemens Osakeyhtiö” vadītājs Somijā un Baltijas reģionā, Eliass van Ervārdens (Elias van Herwaarden), “Deloitte” globālās lokācijas stratēģijas vadītājs, Luiss Batista (Luis Batista), ekonomists, augstākā līmeņa vadītājs uzņēmumā “Telecom Italia”, jaunās ekonomikas un nākotnes inovāciju evaņģēlists, Rūta Jasjuļoniene (Rūta Jasiulionienė), SEB dalīto pakalpojumu centru vadītāja un Johaness Rudbeks (Johannes Rudbeck), “Swedbank” Grupas cenošanas stratēģijas vadītājs, iepriekš – finanšu direktors Baltijā. 

Par Certus:

Certus ir Latvijā pirmā domnīca, kas izveidota pateicoties tikai privātajam finansējumam. Tajā piedalās arī vairākās vadošās Latvijas tautsaimniecības nozares — farmācijas, IT, kokrūpniecības, finanšu, lauksaimniecības un citas.

Certus dalībnieki uzskata, ka Latvijai ir aktīvi jāstrādā pie konkurētspējas celšanas. Virzoties pa pašreizējo ceļu, Latvija nespēs pietuvoties Eiropas Savienības vidējam labklājības līmenim ātrāk nekā pēc 50 gadiem. Ekonomiskā izaugsme ir vienīgais risinājums.

Esam pārliecināti, ka Latvijas ekonomisko izaugsmi var panākt tikai kopīgiem spēkiem. Tāpēc mēs veidojam domnīcu, lai dialogā ar uzņēmējiem un publiskā sektora lēmumu pieņēmējiem radītu attīstības idejas, kas balstītas zināšanās un pieredzē. Idejas, kas var virzīt Latviju pa mērķtiecīgas izaugsmes ceļu, sabalansējot liberālas tirgus ekonomikas attīstības principus ar pārdomātu un fokusētu valsts atbalstu Latvijas tautsaimniecības nozaru attīstībai iekšēji un ārēji.

 

Papildu informācija: +371 29114482    |   Certus forums 2017